Przejdź do treści

Gdzie i jak zarejestrować auto we Wrocławiu?

Jeśli kupiłeś wymarzony samochód, na który odkładałeś pieniądze, pozostaje Ci go jedynie zarejestrować. Na terenie Wrocławia nie będzie to większym problemem, ponieważ wystarczy udać się do Wydziału Spraw Obywatelskich. W tym przypadku zainteresowani mogą wybrać się pod kilka różnych adresów, a mianowicie na ulicę G. Zapolskiej 4, na Plac Nowy Targ 1-8 czy też aleję M. Kromera 44 i aleję Karkonoską 45.

W razie pytań możesz skierować się pod dwa numery telefonów, pierwszy z nich to Dział Rejestracji Pojazdów (+48 71 777 78 16), natomiast drugi ma związek z Informacją wskazanego Działu i jest to numer + 48 71 777 77 77.

Jak zarejestrować auto we Wrocławiu? Kilka przydatnych wskazówek

Jeśli nadal nie wiesz jak zarejestrować auto we Wrocławiu, powinieneś mieć na względzie kilka przydatnych wskazówek. Przede wszystkim zapisz sobie w notesie te adresy i numery, które zostały podane powyżej. Warto jednak dowiedzieć się również tego, w jakich godzinach można udać się, by zarejestrować auto na terenie Wrocławia.

W przypadku ulicy G. Zapolskiej i Placu Nowy Targ można zarejestrować pojazd od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 17:15. Jeśli chodzi o aleję M. Kromera, można to uczynić w dni robocze od 8:00 do 15:15, a biorąc pod lupę aleję Karkonoską, zrobi się to od 8 do 15. Jak widać wyraźnie, wystarczy wybrać gdzie zarejestrować auto we Wrocławiu, a następnie udać się pod wskazany adres, w godzinach, które zostały podane wyżej.

Jeśli chcesz, aby wszystko zostało załatwione poprawnie i ekspresowo, musisz mieć świadomość tego, że warto mieć przy sobie kilka niezbędnych dokumentów. Tym samym można oszczędzić sobie dużo nerwów, ale też czasu, gdyż nie będzie trzeba cofać się do własnego domu po brakujące elementy, aby dopełnić istotnych formalności urzędowych.

Jak zarejestrować auto we Wrocławiu? Istotne dokumenty

Dowiedziałeś się już gdzie zarejestrować auto we Wrocławiu. Teraz możesz poszerzyć swoją wiedzę na temat tego, jakie konkretnie dokumenty będą Ci potrzebne, aby prawidłowo przeprowadzić wybraną przez siebie czynność. Wśród ważnych papierów, które trzeba ze sobą zabrać na spotkanie z urzędnikiem nie może zabraknąć:

  • wniosku o rejestrację pojazdu, wypełnionego przez właściciela auta,
  • dowodu własności pojazdu (może to być np. umowa kupna lub też obowiązująca faktura),
  • dokumentów rejestracyjnych (karta pojazdu, dowód rejestracyjny oraz tablice rejestracyjne),
  • dowodu osobistego lub paszportu (dla potwierdzenia własnej tożsamości),
  • zaświadczenia związanego z pozytywnym wynikiem przeprowadzonego badania technicznego,
  • imiennego pełnomocnictwa (w przypadku załatwiania sprawy przez pełnomocnika),
  • polisy OC (koniecznie aktualnej).

 

Jak widać osoby niewiedzące jak zarejestrować auto we Wrocławiu, w bardzo krótkim czasie mogą sobie z tym skutecznie poradzić. Wystarczy dostosować się do powyższych punktów, a sprawę można załatwić osobiście lub z pomocą wybranego pełnomocnika. Udaj się do właściwego dla siebie miejsca, zabierz komplet dokumentów i zarejestruj zakupione auto.